12 Aralık 2018, Çarşamba
Oktay Kökden son yolculuğuna uğurlandı

Eczacıbaşı Kulübü’nde elde ettiği başarılarla efsane haline gelen ve geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden eski milli voleybolcu Oktay Kökden, Bodrum’da toprağa verildi.Etiketler: oktay kökden vefat

oktaykokden.jpgEczacıbaşı Erkek Voleybol Takımı’nın eski kaptanlarından ve eski antrenörlerinden Oktay Kökden (66) için Bodrum Gölköy’deki Feyzullah Oğlu Arif Korkmaz Camisi’nde tören düzenlendi. Törende, Kökden’in Türk bayrağına sarılı tabutu önünde dualar okundu. Kökden’in cenazesi, ikindi namazının ardından Gölköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kökden’in eski takım arkadaşlarından İlhan Çetinkaya, Kökden ile 1972-1976 yılları arasında Eczacıbaşı Kulübü’nde beraber oynadıklarını anlattı. Kökden ile Milli Takım’da da birlikte forma giydiklerini ifade eden Çetinkaya, ’’Kendisi çok düzgün bir insandı, başarılı bir sporcuydu. Hiçbir zaman çizgisini bozmadı. Sadece sporculuğuyla değil, iş hayatında da başarılı bir yöneticiydi. Maalesef onu kaybettik’’ diye konuştu.
 

oktaykokden2.jpgKökden’in iş arkadaşlarından Akın Dinksoy, Kökden’in başarılı bir sporcu ve yönetici olduğunu, ölümünden büyük üzüntü duyduğunu kaydetti. Cenaze törenine Kökden’in eşi Nur Kökden, oğlu Okay Kökden, yakınları ve arkadaşları katıldı. Afyonkarahisar’da 1946 yılında dünyaya gelen ve voleybola Adana Karataş’ta başlayan Oktay Kökden, 1967-69 sezonlarında İstanbul Rasimpaşa’da oynadıktan sonra Eczacıbaşı’na transfer oldu. 1971-72 sezonunda takımın kaptanlığını üstlenen ve 9 sezon bu görevi devam ettiren Kökden, 4 lig şampiyonluğu, 5 Spor Bakanlığı Kupası ve bir Avrupa üçüncülüğü yaşamıştı.

121 kez milli formayı giyerek uluslararası alanda Türkiye’yi temsil eden Kökden, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.
 

Copyright © 2013 Voleybol Vakfı. All Rights Reserved.
{